Svetainės idėja

Vytauto Didžiojo Universiteto Katalikų teologijos fakultete paskaitų metu tarp dėstytojų ir studentų brendo mintis sukurti arba išversti daugiau krikščioniškos audiovizualinės medžiagos evangelizacijai, tikybos mokymui ir katechezei. Tuomet Kauno arkivyskupijos katechetikos centras šiam projektui gavo paramą iš Lietuvių Katalikų Religinės Šalpos bei iš fondo “Immaculata”. Idėjos pamažu virto realybe. Galiausiai susibūrė iniciatyvinė grupė, kuri tęsia pradėtus darbus.

Autorinės teisės

Šioje svetainėje pateikiamos tik filmų lietuvių kalba nuorodos iš viešų ir legalių šaltinių, tokių kaip LRT.lt, Bernardinai.lt, Youtube, Vimeo, Facebook ir kitų. Todėl didžiąją dalį svetainės turinio sudaro nuorodos į dokumentinius, trumpametražinius filmus, laidas ir mažiau nuorodų į meninius filmus. Čia nerasite nuorodų į meninius filmus piratinėse interneto svetainėse. Praneškite mums, jei šioje svetainėje pastebėjote nuorodą į filmą, patalpintą socialiniame tinkle prieš autorių valią, ir mes ją pašalinsime.

Mūsų užsakymu įgarsintiems filmams, kurių autoriai neprieštarauja, pateikiame parsisiuntimo nuorodas. Mūsų išversti ir įgarsinti krikščioniški filmai (dažniausiai trumpametražiniai) talpinami jų autorių svetainėse ir tarptautiniuose Youtube kanaluose, arba mūsų projekto Youtube kanale (www.youtube.com/krikscioniskifilmai) bei Facebook puslapyje (www.facebook.com/krikscioniskifilmai).

Taip pat naudojame įskiepį MediaMixer, kuris leidžia uždėti mūsų išverstus subtitrus ir/ar įgarsinimą Youtube platformoje esantiems vaizdo įrašams, nepažeidžiant autorinių teisių (kadangi šie vaizdo įrašai nėra mūsų talpinami, nėra modifikuojami, o juos įterpiant, jų autorių paskyrose leidžiamos reklamos nėra blokuojamos).

Denominaciniai klausimai

Nors esame Romos katalikų iniciatyva, siekiame krikščionių vienybės – ekumenizmo. Todėl pateikiame nuorodas į įvairių krikščioniškų denominacijų sukurtus ar išverstus filmus, kurie naudingi “mokyti, barti, taisyti, auklėti teisumui” (2 Tim 3, 16). Esame įsitikinę, kad tai, kas mus vienija – bendras Apaštalų tikėjimo išpažinimas, yra gerokai daugiau už tai, kas mus skiria. Esminiuose krikščioniško tikėjimo dalykuose tebūna vienybė, neesminiuose – nuomonių laisvė, o visuose – meilė. Dažniausiai skirtingi Bažnyčių požiūriai tam tikrais klausimais ne prieštarauja, bet papildo vienas kitą. Todėl skirtingų požiūrių pažinimas gali padėti kelyje į autentišką vienybę Šventosios Dvasios kuriamoje įvairovėje.

Filmų turinys

Kai kuriuose filmuose ar tam tikrose jų dalyse dėstomos mintys gali nesutapti su šios svetainės autorių, Katalikų Bažnyčios ar kitų krikščioniškų Bažnyčių nuomone. Taip pat kai kurių filmų vertimo ar įgarsinimo kokybė gali būti nepakankama viešam rodymui. Tų filmų nuorodos pateikiamos temų iliustravimo tikslais, o patiems vartotojams paliekama teisė ir pareiga atsakingai atsirinkti tinkamą vaizdinę medžiagą, ypač jeigu siekiama ją naudoti švietimo tikslais.

Su mumis susisiekti galite el. paštu: info@kristoteka.lt

Pašto adresas:
VŠĮ Caritas leidykla “Artuma”
Medijų evangelizacijos projektas
Papilio g. 5,
44275 Kaunas

Daugiau informacijos apie medijų evangelizacijos projektą: projektas.kristoteka.lt

Galite mus paremti:

* Per PATREON sistemą: www.patreon.com/medijos
* Arba pervedimu į banko sąskaitą:
Viešoji įstaiga Caritas leidykla „Artuma“
Sąsk. Nr. LT097300010002264553
(AB „Swedbank“
Banko kodas 73000,
SWIFT kodas HABALT22)
Mokėjimo paskirtis: medijų projektui