Neretam krikščioniui, nepriklausomai nuo konfesijos, karts nuo karto tenka pa(si)aiškinti, kodėl jis save priskiria būtent šiai konkrečiai šakai. Nepaisant to, ne kiekvienas tai sugeba, o kartais ir nelabai gali išartikuliuoti, kuo jo konfesija skiriasi nuo kitų. Negali, nes nesupranta. Nesupranta, nes nesidomėjo. Čia gali kilti bent dvi problemos: 1) intelektualiai paviršutiniškas tikėjimas (kas turi įtakos ir prastam jo pristatymui); 2) mitais paremtas santykis su kitomis krikščioniškomis konfesijomis, iš ko neretai plaukia nepagrįsta kritika.

Nors apologetika.lt siekia pagrįsti tai, ką C. S. Lewis vadina ‘tiesiog krikščionybe’, drįstu manyti, kad geresnis konfesinių panašumų ir skirtumų supratimas teikia naudos tiek Evangelijos skelbimo pasaulyje efektyvumui, tiek tarpkonfesinių diskusijų substantyvumui, tiek asmeninio tikėjimo brandumui. Cikle bus aptariamos pagrindinės krikščionių šakos: protestantizmas, katalikybė ir ortodoksija.

Šiame Reasonable Faith Vilniaus skyriaus susitikime, vykusiame Vilniaus Bernardinų vienuolyne, kalbėjome apie katalikybę. Pranešėjas: dr. Benas Ulevičius, VDU Katalikų teologojos fakulteto dekanas, katalikų diakonas. Tema: Katalikiškoji vizija, išskirtinumas, panašumai ir skirtumai su kitomis krikščionių konfesijomis.

Eiga: 08:16 pranešimas; 1:22:50 Klausimai-atsakymai.

Dalintis: