2010 m.

  • Šis filmas padėjo mums kontempliuoti Turino Drobulę: ką jūs pamatėte?
  • Kaip ši Drobulė gali atnaujinti jūsų santykį su Kristumi?

Galime melstis už Bažnyčią, šiandien dažnai kenčiančią ir žeminamą, kad visuose įvykiuose ji galėtų išsaugoti Viltį Jėzuje – Tame, kuris pašaukė mus „iš tamsybių į savo nuostabią šviesą.”

„Jis yra neregimojo Dievo atvaizdas, visos kūrinijos Pirmgimis, nes Jame sukurta visa, kas yra danguje ir žemėje […]. Ir jis yra Kūno – Bažnyčios galva. Jis – mirusiųjų Pirmagimis […]. Dievas panorėjo jame apgyvendinti visą pilnatvę.”

Iš Laiško kolosiečiams 1,15-19

Šis lininis audinys yra vienintelis toks pasaulyje, kuriame galime stebėti tikrą į jį suvynioto žmogaus kūno atspaudą – atvaizdą mirusio, nukryžiuoto vyro, kuris, remiantis medicininiais tyrimais, buvo žiauriai nukankintas. Tai Evangelija paveiksluose: Jėzaus Kristaus kančia Drobulėje atskleidžiama iki smulkiausių detalių!

Šiame filme paliečiami įvairūs klausimais ir pateikiami atsakymai, kurie įveda mus į tikrą, šiandien vis dar slėpiniu liekančios, Drobulės kontempliaciją:

1. Iš kur Drobulė atsirado?
2. Kaip atvaizdas susidarė?
3. Kas yra Drobulės žmogus?
4. Koks Drobulės amžius?
5. Drobulės atspaudas mūsų gyvenime.

Keletas liudytojų, tarp jų ir žymūs mokslininkai, bando atsakyti į šiuos klausimus:

Barrie Schwortz, amerikietis mokslininkas fotografas, mokslinės grupės STURP (Shroud of Turin Research Project) narys 1978 m. Žydas, 32 metus pašventęs Drobulės studijoms! Mokslinių tyrimų rezultatai jį įtikino, kad šis slėpiningas audinys, pateikęs stebinančius mokslinius duomenis, yra ta drobulė, kuri supo ant kryžiaus mirusio Jėzaus iš Nazareto kūną. Drobulės studijos pakeitė jo gyvenimą!

Thibault Heimburger, prancūzas gydytojas ir mokslininkas, ir Sébastien Cataldo, knygos „Turino Drobulė, paskutiniai atradimai” bendraautoriai, padeda mums įeiti į Drobulės, mokslo mįslės, „provokacijos protui” (Jonas Paulius II, 1998), slėpinį. Iš tiesų, ši drobulė nesiliauja metusi iššūkį mokslui bei jo įsitikinimams; kaip atvaizdas susiformavo audinyje, koks šios drobulės amžius – šiandien tai vis dar lieka paslaptimi! Tačiau daugelis Drobulėje kontempliuoja šį nukankintą kūną, išpažindami meilę, kurią Dievo Sūnus – Jėzus parodė kiekvienam žmogui.

Toks ir Béatrice Guespereau, asociacijos „Parodyk man savo Veidą” vice prezidentės, liudijimas. Ji keliauja po įvairias šalis, norėdama perduoti šviesą, kuri jai trykšta iš šios Drobulės ir nušviečia visą jos gyvenimą.

Dalintis: