Šis filmas – tai nuostabus ir tuo pačiu sudėtingas vienos prancūzų poros, Anne-Dauphine Julliand ir jos vyro Loïc, liudijimas. Jie papasakoja savo mažos dukrelės Thais gyvenimą, ir jų pasakojime atsiskleidžia, kiek jie gavo iš jos, klausydami jos širdies ir jos sielos.

2005-ais Paryžiuje Anne-Dauphine ir Loïc džiaugiasi beveik tobula laime. Po pirmagimio Gasparo, kuriam netrukus sueis ketveri ir dviejų metukų dukters Thaïs, jie laukiasi trečio kūdikio, gimsiančio liepos viduryje. Jie turi mylimus darbus, bei stipriai vienas kitą myli. Trumpai tariant, gyvenimas jiems šypsosi… išskyrus, kad šią vasarą paplūdimyje jų tobulos laimės paieškas suteršia viena smiltelė: stebėdami mažus Thaïs pėdučių atspaudus ant šlapio smėlio pastebi, kad ji vaikšto ypatingu būdu, – jos nykštys linkęs krypti į išorę.

Po eilės tyrimų, gydytojai atrado, kad jų dukrelė serga reta genetiškai paveldima degeneracine liga, metachromatine leukodistrofija. Nėra jokios vilties Thais pagyti: jai telieka vos keli metai ar keli mėnesiai gyventi! Tą dieną jai sukako dveji metukai.

Taip trokštama laimė nutolsta, sunku įžvelgti laimingą ateitį. Ypač, kai būsimas vaikelis taip pat rizikuoja atsinešti šią ligą! Kaip būti laimingiems tokiomis sąlygomis?

Bet šioje baisioje kasdienybėje su Thais liga, išbandymų tamsoje atsiranda šviesos pluoštelis: Thais, vis labiau nykdama, paslaptingai tampa ta, kuri perkeičia kitų širdis, įskaitant ir savo tėvų. Ji tampa „gyvenimo mokytoja“. Bėgant dienoms ji praranda visus savo pojūčius – kalbą, regėjimą, klausą, judėjimą, bet ji paslaptingai spinduliuoja ramybę, kuri perkeičia visus ir visas, kas prie jos prisiartina. Liga šeimininkauja jos kūne, bet ne širdyje: Thais, priimdama gyvenimą tokį, koks jis yra, mus moko širdies kelio, meilės iš didžiosios M kelio.

2012 m. gegužės mėn.
Net for God
Klausimai pasidalinimui ir diskusijai:
1. Ko aš asmeniškai galėčiau pasimokyti iš žinios, kurią perdavė Thais gyvenimas?
2. Kaip aš priimu tai, kas mažiausia ir pažeidžiamia manyje ir aplink mane?
Užtarimo malda:
Viešpatie Dieve, meldžiame už visas šeimas, auginančias neįgalius vaikus, o taip pat prašome malonės priimti mažiausiuosius ir atsiverti Tavo dovanoms, kurias teiki per juos.
Dievo Žodis:
„Pasišaukęs vaikutį, Jėzus pastatė tarp jų ir tarė: „Iš tiesų sakau jums: jeigu neatsiversite ir nepasidarysite kaip vaikai, neįeisite į dangaus karalystę. Taigi kas pasidarys mažas, kaip šis vaikelis, tas bus didžiausias dangaus karalystėje“.“. (Mt 18, 2-4)

Dalintis: